Lord Bishop – 10 kwietnia 2018 r.

Emocje, emocje, emocje! W naszej szkole nie można się nudzić! Kolejne warsztaty zorganizowane w ramach współpracy z Campusem HRP Pamela za nami.

10 kwietnia odwiedził nas Lord Bishop z Nowego Jorku  oraz Adriano Trindade z Brazylii. Spotkanie z artystą było wspaniałym przeżyciem dla młodzieży, uczniowie mogli posłuchać dobrej muzyki i sprawdzić swoją umiejętność komunikowania się w języku angielskim. Młodzież miała okazję też śpiewać, tańczyć i zdobyć autograf.

Goście wykazali się sporą wiedzą na temat Polski, jej historii, tradycji, polityki i jedzenia. Adriano zdradził, że jest fanem polskich pierogów, a zakochany jest w Zakopanem i Sopocie. Był także pod wrażeniem toruńskiej architektury. Bardzo lubi wracać do Polski, ponieważ bardzo polubił jej mieszkańców. Twierdzi też, że Europejczycy mają bardzo dużo pozytywnej energii i otwartości na ludzi.

Lord Bishop zwrócił uwagę na trudną historię naszego kraju, sam ma świadomość czym jest dyskryminacja rasowa w Ameryce i czasy niewolnictwa, te zdarzenia zawsze zostawiają piętno na tych, którzy ich doświadczyli. Apelował do młodzieży docenienie pokoju, budowanie lepszego, otwartego świata pozbawionego uprzedzeń, wojen, strachu. „To wy jesteście przyszłością, wykorzystajcie wszystkie możliwości, które oferuje Wam współczesny świat, a których moje pokolenie nie miało. Oderwijcie się od smartfonów lub korzystajcie z nich mądrze – by czerpać wiedzę o ludziach i otaczającym was świecie”.