Miejska inauguracja roku szkolnego 2017/2018

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” tymi słowami pani dyrektor Izabela Ziętara powitała gości zebranych podczas uroczystego otwarcia Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II i rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Przybliżyła historię tego szczególnego miejsca, nazwała je solidnym gniazdem, które od zawsze pozwalało rozwijać skrzydła każdemu uczniowi. Uczyło jak być człowiekiem otwartym, kreatywnym, samoświadomym. Zapewniała, że absolwenci i pracownicy tej szkoły zawsze dbali o dobre imię tego miejsca, zdobywali wiedzę i pracowali z myślą o innych. Zawsze udowadniali, że można na nich liczyć. Łączyli wspaniałą historię i tradycję z nowoczesnymi formami nauczania. Podkreśliła, że dzięki panu Prezydentowi, jego zaangażowaniu i doskonałej współpracy z przedstawicielami władz samorządowych, dziś uczniowie tej szkoły mogą uczyć się w profesjonalnych pracowniach. Siódmoklasiści mogą skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej, świetnie przygotowanej kadry, doradztwa zawodowego, a najmłodsi uczniowie podejmą naukę nie tylko pod okiem doskonałych fachowców, ale też w pięknych, dobrze wyposażonych, kolorowych salach, a maluchy będą mogły korzystać z bezpiecznego i przyjaznego placu zabaw, który umili im rozpoczętą właśnie drogę do zgłębiania wiedzy.

Największą atrakcją spotkania był występ najmłodszych uczniów nowo otwartej szkoły, którzy pod okiem swych nauczycieli, rodziców i we współpracy z panem prezydentem, wykazując się kreatywnością, wznieśli gmach nowej SP4. Dużo radości dostarczył całej społeczności występ muzyczny nauczycieli i absolwentów.

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem szkoły, wpisami do księgi pamiątkowej oraz poczęstunkiem.