Spotkanie z Norą Mincheva – 3 listopada 2017

Nora Mincheva to pochodząca z Bułgarii 24-letnia artystka, antropolożka, menedżerka kultury, podróżująca od roku po Europie. 3 listopada odwiedziła naszą szkołę, aby spotkać się z młodzieżą i opowiedzieć o swojej artystycznej drodze i pomyśle na życie. Uczniowie klasy 7a i 3d mogli posłuchać jej niezwykłego głosu i wspólnie stworzyć „human orchestra”. Nora zajmuje się przede wszystkim improwizacją – eksperymentuje w śpiewie, teatrze, tańcu, fotografii, pisaniu i rękodziele.  Do Torunia przyjechała, aby zrealizować muzyczny projekt wraz z polską wiolonczelistką i włoskim gitarzystą. Dzięki doskonałej znajomości języka angielskiego nawiązała niezwykły kontakt z młodzieżą uczestniczącą w zajęciach w naszej szkole.

Organizatorką spotkania była pani Marta Samolej-Chmielewska, nauczycielka języka francuskiego i angielskiego, która regularnie gości podróżników w ramach serwisu Couchsurfing.

Informacje na temat artystki:

Nora Mincheva-NoomRa?

Nora Mincheva – soundcloud