Uchwalenie Konstytucji 3 Maja – 26 kwietnia 2018 r.

Rokrocznie uczniowie gimnazjum i SP4 uroczyście świętują obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Świąteczny apel służy nie tylko przypomnieniu zdarzenia, ale także utrwalaniu pięknej tradycji, którą młodzież uczyni własną, budując uczucie patriotyzmu.

Młodzież klas gimnazjalnych, w krótkim programie artystycznym, przywołała najważniejsze wydarzenia z dziejów naszego kraju, a klasy pierwsze pieśnią i tańcem ubarwiły przedstawienie. Nieprzeciętna choreografia, przepiękne stroje i oryginalne rekwizyty w postaci kwiatów zachwyciły zarówno uczniów jak i nauczycieli. Warto dodać, że ci ostatni również włączyli się w obchody, wykonując utwór M. Grechuty „Ojczyzna”.

Uroczysty apel przygotowały panie: Teresa Ślebioda, Agata Michałowska, Ewa Skzypczak, Natalia Szewczyk, Maja Korońska oraz Daria Tomaszuk.