Uroczyste podsumowanie konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” – 15 marca 2018 r.

Dnia 15 marca 2018 r. miała miejsce w naszej szkole uroczystość podsumowania XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”.
Na konkurs nadesłano 318 palm z 45 szkół naszego województwa. Palmy zachwyciły kolorystyką, precyzją wykonania oraz pomysłowością pod względem różnorodności materiałów z jakich zostały wykonane.
Dzięki nim w naszej szkole od razu zrobiło się wesoło, kolorowo i wiosennie.
Jurorki z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu: pani Anna Rozłucka i pani Aneta Urbańska, przyznały 9 nagród i 23 wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz worki pełne nagród.
Podsumowanie konkursu było połączone z otwarciem kiermaszu nadesłanych prac, z którego dochód przekażemy na potrzeby Rodzinnego Domu Dziecka Państwa Rzewuskich w Toruniu.
Uroczystość ubarwiły występy ubranych w stroje kujawskie pierwszoklasistów, którzy przypomnieli nam polskie zwyczaje wiosenno-wielkanocne: gaik – maik, chodzenie z kogucikiem i śmigus – dyngus. Zatańczyli poleczkę oraz zaśpiewali piosenkę nawiązującą do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.