Wizyta Tin z Tajwanu – 11 grudnia 2017

11 grudnia 2017 r. do naszej szkoły zawitał niecodzienny gość, Tin z odległego Tajwanu. Podczas spotkania z uczniami klas 1a, 7c, 3d i 3f, Tin opowiedziała w języku angielskim o geografii swojego kraju oraz tradycjach związanych z obchodami Chińskiego Nowego Roku. Każdy uczestnik spotkania mógł dowiedzieć się jak zapisać po chińsku swoje imię. Najmłodsi byli ciekawi, czy w Tajwanie są rekiny i czy do tajwańskich dzieci przychodzi Święty Mikołaj. Starsi dopytywali o to co spodobało się Tin w Polsce i czy była kiedyś w Chinach. Nasz gość entuzjastycznie opowiadał również o swoim pobycie w Polsce, a w szczególności o życzliwości ludzi i znakomitych potrawach, które miała okazję skosztować. Organizatorem tej nietypowej lekcji języka angielskiego była p. Marta Samolej-Chmielewska.