Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie – 5 czerwca 2018

Dnia 5 czerwca w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród
Xlll Konkursu Plastyczno-Ekologicznego z cyklu „Przestrzenie Przyrody” .
Na konkurs napłynęło aż 791 prac.
Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy pierwszej – Ida Dondalska – zdobywając wyróżnienie.

Organizatorami konkursu byli: Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, Centrum Kształcenia Ustawicznego Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów przyrodą, kreowanie aktywnej postawy chroniącej dziedzictwo przyrodnicze oraz promowanie wśród uczniów zasad zrównoważonego rozwoju.

Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej jeden z gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, mający na swoim ciele pasiasty wzór lub element z takim wzorem.