Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości – 9 listopada 2018 r.

W piątek, 9 listopada, uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 4 świętowali obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W programie obchodów znalazł się polonez na sto par, uroczysty apel i wspólne śpiewanie hymnu narodowego.

Najpiękniejszym i najbardziej podniosłym  punktem programu był taniec z flagą w wykonaniu uczniów klasy II a, których przygotowała pani Ewa Skrzypczak, a najsympatyczniejszym próba odnalezienia wolności w sobie. Ten ostatni, radosny  akcent zakończył uroczyste obchody.

Warto dodać, że aby zaznaczyć wyjątkowość chwili, korytarze szkolne zostały ozdobione przepięknymi  plakatami, na których społeczność szkolna wizualizowała i definiowała pojęcie wolności. Do działań włączyli się także rodzice.

Nie zabrakło też konkursów. Jeden z nich ,,100 cytatów z literatury polskiej na stulecie odzyskania niepodległości” rozpropagowała wśród uczniów  p. Magdalena Stempska.

Autorkami scenariusza i koordynatorkami uroczystości związanych z obchodami  były panie: Agata Michałowska i Joanna Robaczewska. Do działań włączyli się wszyscy nauczyciele, wychowawcy i uczniowie.

Paniom: Ewie Skrzypczak i Iwonie Zacharskiej  dziękujemy za piękne dekoracje.