Podsumowanie IV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa” – 6 grudnia 2018 r.

6 grudnia 2018 r. w naszej szkole zrobiło się nastrojowo i świątecznie. I to nie tylko za sprawą krzątających się po korytarzach i salach lekcyjnych Mikołajów. W auli, w pięknej scenerii bożonarodzeniowej, w której  przygotowano wystawę szopek bożonarodzeniowych,  odbyło się wręczenie nagród laureatom IV edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego  „Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa”.

Konkurs objęli swoim patronatem  Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Torunia.
Na uroczystości obecni byli:
-laureaci konkursu z nauczycielami i rodzicami,
– sponsor nagród – pan Ryszard Tuliszewski – przewodniczący Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole,
– pani Izabela Ziętara – dyrektor SP4
– pani Magdalena Kartanas – wicedyrektor SP4.
Nie zabrakło również dzieci z klasy zerowej, klasy 1c oraz uczestników kółka tanecznego, którzy w pięknych strojach uatrakcyjnili uroczystość zimowo-świątecznymi tańcami i śpiewem pastorałek.

W konkursie wzięło udział aż 39 szkół z naszego województwa. Nadesłano 208 szopek.

Jurorzy z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, pani Anna Rozłucka i pani Aneta Urbańska, przyznały aż 33 nagrody i 30 wyróżnień.

Zgodnie z regulaminem konkursu, prace stały się własnością organizatora i biorą udział w kiermaszu bożonarodzeniowym, który potrwa do 21 grudnia. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby Rodzinnego Domu Dziecka Państwa Rzewuskich w Toruniu.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – nie tylko laureatom – bardzo dziękujemy i życzymy wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorzy konkursu:
Ewa Skrzypczak