Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 – 3 września 2018

Pani Dyrektor uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2018/2019. Podkreśliła jak ważni w szkole są uczniowie, bo to oni, a nie gmach czynią ją wyjątkową, żyjąc wartościami i marzeniami, które szczepią w nich pedagodzy. Przypomniała, dlaczego rok ten jest szczególny, przywołując 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zaznaczyła, że wydarzeniu temu podporządkowanych będzie wiele uroczystości oraz plany dydaktyczno-wychowawcze.

Nadmieniła jak ważny jest właściwy system wartości, który pozwoli zgłębiać tajniki wiedzy, ale też znaleźć czas i miejsce, by otworzyć się na kulturę, sztukę, sport i środowisko lokalne. W nowym roku pani Dyrektor życzyła uczniom nie tylko odkrywania swoich pasji, talentów, poznawania mocnych i słabych stron, ale też, znalezienia w szkole przyjaciół, partnerów do dialogu i życiowych przewodników, dzięki którym uczniowie będą mogli czerpać ze nieprzebranego źródła wiedzy.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia!