2b i 2e w Punkcie Edukacji Ekologicznej w Balczewie – 5 października 2021 r.

Dzięki zajęciom w Punkcie Edukacji Ekologicznej w Balczewie, uczniowie 2b i 2e uświadomili sobie jak poważnym problemem dla nas wszystkich jest zanieczyszczona Ziemia. Jak ważne są nasze działania, dzieci i dorosłych, na rzecz ochrony środowiska. Pani Bernadeta i pani Dorota, w ciekawy sposób usystematyzowały wiedzę naszych uczniów na temat segregacji śmieci, recyklingu i wtórnego wykorzystywania wszechobecnego plastiku. Zachwyciły nas bogato wyposażone,  nowoczesne sale dydaktyczne. Największą atrakcją było wejście na halę produkcyjną, gdzie dokładnie było widać, jak z plastikowych nakrętek powstaje granulat i co można z niego zrobić.
Na koniec prowadzące zajęcia wręczyły każdemu uczestnikowi po 3 kolorowe doniczki, wyprodukowane na miejscu oraz firmowe smyczki. Dla szkoły otrzymaliśmy w prezencie 300 doniczek w 3 kolorach oraz firmowe kalendarze.
Bardzo dziękujemy za profesjonalnie przekazaną wiedzę, przemiłą atmosferę oraz upominki.
Gratulujemy panu Markowi Margielewskiemu, właścicielowi przedsiębiorstwa Plast – Mar, stworzenia dla uczniów możliwości  zademonstrowania procesu obiegu odpadów od śmieci po wyrób gotowy oraz praktycznego poznania procesu recyklingu.