Akademia Pana Kleksa w Dworze Artusa – 26 maja 2018 r.

26 maja Dwór Artusa zamienił się w Akademię Pana Kleksa, gdzie zabawa jest nauką, a nauka zabawą.

Jakub Korwiel z kl. 1a i Okleksii Dobrovolskyi z kl. 1b jako najlepsi czytelnicy z klas pierwszych zdobyli magiczne bilety i stali się na jeden dzień uczniami Pana Kleksa.

Uczniowie pod okiem Pana Kleksa wzięli udział w fascynujących zabawach edukacyjnych: kaligrafii, językowych kalamburach chemicznych  a także w pompowaniu słów, czyli scrabble w wersji XXL. Mieli także okazję poznać zabawne wiersze Jana Brzechwy i odwiedzić tajny gabinet Filipa Golarza.

Uczniowie Akademii podczas lekcji nagradzani byli piegami za poprawne odpowiedzi. Posiadacze największej liczby piegów, wśród których znalazł się Jakub Korwiel, otrzymali nagrody książkowe.