Konkurs „Elżbieta Zawacka – życie i dzieło” (12.02.2013r.)

W roku szkolnym 2012/13 Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu zorganizowała pierwszą edycję konkursu dla uczniów gimnazjów pt. Elżbieta Zawacka – życie i dzieło. Konkurs objęty został honorowym patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej Archiwum i Muzeum Pomorskiego Armii Krajowej oraz Wojskowej Służby Kobiet.

Etap szkolny odbył się 12 lutego 2013 r., wzięło w nim udział 11 osób. Do finału przeszły: Sandra Wojtas z kl. 3c, Milena Napieralska z kl. 2d i Emilia Cicha z kl. 2e. Etap międzyszkolny odbył się 12 marca 2013 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej. Do rywalizowali stanęli uczniowie z pięciu toruńskich gimnazjów. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy!