Międzyszkolny Konkurs Literacki

W dniu 29 marca 2010 roku w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego. Konkurs corocznie organizuje Toruński Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Dla uczniów szkół podstawowych konkurs odbywał się pod hasłem „Kreujemy świat baśni” a dla gimnazjalistów „Czar pożółkłej fotografii”. Zaproszonych gości powitała wicedyrektor Magdalena Kartanas, a imprezę poprowadziła pani Małgorzata Borcz prezes toruńskiego oddziału TNBSP. Na uroczystość przybyli laureaci z toruńskich szkół wraz z opiekunami. Imprezie towarzyszyła wystawa prac literackich uczniów szkół podstawowych. Prace te były własnoręcznie ilustrowane przez młodych twórców.

Szczególnie ucieszyło nas I miejsce na poziomie szkół gimnazjalnych, które zdobyła nasza uczennica Kinga Mądraszewska z klasy 3E.

Prace laureatów zostaną opublikowane na łamach czasopisma „Toruńskie Silva Rerum” wydawanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego i Nauczycielskie kolegium Języków Obcych.