Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29 września 2017 r.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci i młodzież.  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Czytanie  dzieciom i młodzież na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. W naszej szkole głośne czytanie odbywało się w kilku miejscach.  Akcja zaczęła się w czytelni, gdzie uczniowie,  podczas zajęć i na przerwie, mieli okazję posłuchać wybranych fragmentów książek fantasy. Następnie głośne czytanie tekstów odbywało się w sali 227,  gdzie słuchaczami byli uczniowie z klasy 7c.  Zakończenie akcji miało miejsce w świetlicy szkolnej, gdzie uczennice z klasy 2g zaprezentowały fragmenty literatury dziecięcej najmłodszym uczniom naszej szkoły. Pierwszaki aktywnie brały udział zarówno w słuchaniu czytanych tekstów, jak też same przeczytały wybrane przez siebie książeczki.