Uroczystość pasowania na czytelnika – 7/8 lutego 2018 r.

Już 7 lutego powiększyło się grono czytelników SP4. W ich szeregi wstąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z klasy 1b. Kolejnego dnia dołączyli do nich koledzy i koleżanki z klasy 1a. Uroczystość pasowania poprowadziły uczennice z klasy 3d: Maja Bartczak, Izabela Bińkowska i Klaudia Jastrzębska. Starsze czytelniczki przygotowały moc atrakcji. Były postacie bajkowe, przemówiła nawet książka, która uczuliła pierwszaków, że jest wartościowa, delikatna i warto się z nią dobrze obchodzić, bo chce służyć wielu pokoleniom. Nie zabrakło też małego wysiłku intelektualnego w formie zagadek.

Punktem kulminacyjnym imprezy było uroczyste ślubowanie w obecności Mola Książkowego, który jest symbolem biblioteki od momentu, kiedy maluchy przywędrowały do naszej szkoły. Kto wie, może to jakaś mała czytelniczka lub czytelnik przyniósł go ze sobą, a pani dyrektor znalazła i przyniosła do biblioteki, bo takie są jego dzieje. Tak się rozgościł w tym naturalnym środowisku bibliotecznym, że rozsiadł się ladzie i uważnie śledzi poczynania czytelników. Nie omieszka też czytać. Podejrzewamy, że korzysta z podpowiedzi Czytaczy, którzy swoje opinie na temat przeczytanych książek zamieszczają w „Wielkiej Księdze Czytaczy”.

Uwieńczeniem imprezy było wypożyczenie pierwszej książki.

W prezencie, każdy uczeń dostał zakładkę wykonaną przez kolegów ze starszych klas. Wieść gminna niesie, że w szkole nie brakuje połykaczy książek, co skrzętnie odnotowuje program MOL NET+ i cieszy się.