Warsztaty literackie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk (21.09.2012 r.)

21 września 2012 r. ponownie gościliśmy Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. Pani Małgorzata zrobiła nam miłą niespodziankę i przyjechała razem z Anną Łaciną, autorką powieści dla dzieci i młodzieży.
Tym razem pisarka spotkała się z młodzieżą na warsztatach literackich. Tematem, który posłużył autorce jako punkt wyjściowy pracy z młodzieżą był minikonkurs na opowiadanie pt. „Wyrzucony z gniazda”. Teksty uczniów stały się pretekstem do wyjaśnienia na czym polega trudna i żmudna sztuka tworzenia. Pisarka zwróciła szczególną uwagę na kompozycję utworów, przypominając młodym twórcom o trójdzielności. Dużo uwagi poświęciła także błędom interpunkcyjnym, stylistycznym, językowym i frazeologicznym. Wyłoniła też Mistrza Pióra, został nim Wiktor Markwordt z kl. 3b oraz nowe dobrze zapowiadające się talenty pisarskie: Sandrę Wojtas kl. 3c, Julię Brzezińską kl. 3b, Alicję Sobczyk kl. 3e, Mateusza Liszewskiego kl. 1c. Nagrodzeni otrzymali upominki i zachętę w postaci konstruktywnej rady do dalszej pracy.