Wizyta przedszkolaków – 15 marca 2016 r.

15 marca w bibliotece gościliśmy grupę dzieci z Przedszkola nr 6 w Toruniu. Gimnazjaliści specjalnie dla małych gości przygotowali warsztaty czytelniczo-plastyczno-taneczne. Podczas zajęć czterolatki dowiedziały się o tym, w jaki sposób książki trafiają do bibliotek. Uczniowie przeczytali im wiersze J. Tuwima, J. Brzechwy oraz A. Frączek. Były również zagadki muzyczne, które na flecie poprzecznym zaprezentowała Michalina Laskowska (1b). Dagmara Murawska (1b) i Karolina Mydlak (1b) nauczyły dzieci prostego układu tanecznego. Następnie przedszkolaki, pod okiem starszych koleżanek, wykonały kolorowe zakładki do swoich książek. Na koniec pobytu w naszej szkole dzieci odwiedziły salę 308 i zobaczyły jak wyglądają zajęcia artystyczne.