Dzień postaci z bajek w 2d – 4 listopada 2022 r.

4 listopada uczniowie klasy 2d obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. w tym dniu dzieci przebrały się za dowolne postacie z wybranej przez siebie bajki.

Bohaterowie różnych bajek pojawili się już od samego rana w klasie. Wśród nich można było podziwiać Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Misia Paddingtona, Harry’ego Pottera, Myszkę Miki, Księżniczki, Calineczkę, Krasnoludka i innych.

W czasie „bajkowego dnia” dzieci miło spędzały wspólnie czas na rozwiązywaniu zagadek, wykonywaniu różnych bajkowych kart pracy, bawiły się również w kalambury i słuchały baśni „Kot w butach”.

Kulminacyjnym punktem obchodów święta była sesja zdjęciowa, gdzie uczniowie prezentowali swoje stroje na „bajkowej ściance”. Na koniec dnia została wykonana współna fotografia wszystkich postaci bajkowych.