Ekoprzemarsz z okazji Dnia Ziemi – 22 kwietnia 2022 r.

W dniu 22 kwietnia 2022 r. wraz z uczniami toruńskich szkół maszerowaliśmy toruńskimi ulicami, by promować proekologiczne postawy w społeczeństwie oraz uświadomić ludziom zagrożenia, jakie niesie za sobą rozwój przemysłu i konsumpcyjne podejście do życia: zaśmiecanie lądów i akwenów, zanieczyszczenie powietrza, globalne ocieplenie czy wymieranie gatunków.

Przemarsz połączony był z konkursem na najlepszy plakat, który mieliśmy szczęście wygrać (I miejsce w kategorii klas 4-8 oraz I miejsce w kategorii klas 1-3). Zwycięzcy brali udział w warsztatach przyrodniczo-ekologicznych w Szkole Leśnej na Barbarce oraz zwiedzali Centrum Innowacyjnej Edukacji, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Organizatorkami przedsięwzięcia były: Maria Pawłowska, Magdalena Stempska i Agnieszka Stec-Szudy.