IX Wojewódzki Konkurs Katarzynkowy – 19 grudnia 2022

Ogromnie miło jest nam poinformować, że Nina Grzybowska z klasy 3b zdobyła II miejsce w „IX Wojewódzkim Konkursie Katarzynkowym” w kategorii: praca plastyczna, klasy I-III.

Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Żywego Muzeum Piernika w Toruniu przy dofinansowaniu Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej związanej z wybraną legendą z naszej okolicy. Dzięki przygotowaniom do konkursu trzecioklasiści poznali wiele interesujących legend dotyczących Torunia i okolic. Ciekawie zaprezentowali je w swoich pracach, używając pasteli, tworząc małe, dziecięce arcydzieła.

Na zdjęciach przedstawione zostały wszystkie prace uczniów SP4 bo każda z nich zasługuje na uznanie i prezentuje ciekawe spojrzenie ucznia na tekst literacki. Przekłady intersemiotyczne zachwycają zwiedzających!

Opiekunem uczestników konkursu była p. Ewa Skrzypczak.

Gratulujemy!