Carvin Jones – wokalista i gitarzysta bluesowy

23 lutego 2016 roku w ramach współpracy naszej nauczycielki, Mai Lewickiej, z Campusem HRP Pamela w Toruniu gościliśmy w naszej szkole gwiazdę światowego formatu – wokalistę i gitarzystę bluesowego – Carvina Jonesa.

Muzyk urodził się w Teksasie, tam też dorastał. Bluesa zaszczepili mu dziadkowie. To u nich, jako dziecko, słuchał płyt BB Kinga. Szybko stał się profesjonalistą. Pierwsze trasy koncertowe po Europie rozpoczął w 1999 roku. Grał na wielu festiwalach w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Holandii i Polsce.

Carvin Jones występował na jednej scenie z takimi osobistościami jak BB King, Albert Collins, Buddy Guy, Buddy Miles, Jeff Beck, Gary Moore, John Mayall, Jimmie Vaughan, Ten Years After , Eric Burdon, a nawet z The Animals.

Eric Clapton mówił o nim, że jest ,,nadchodzącą gwiazdą bluesa”, z kolei londyńska prasa określa go mianem „jednego z najlepszych bluesowych gitarzystów na świecie”.

Tym razem pojawił się w auli naszej szkoły, aby spotkać się z uczniami klas językowych i opowiedzieć im o sobie, swojej pasji, pochodzeniu i tworzeniu muzyki. Dla uczniów była to nie tylko okazja do sprawdzenia w praktyce znajomości języka angielskiego, ale przede wszystkim spotkania z ciekawym człowiekiem i uczestniczenia w koncercie akustycznym. Muzyk, Carvin Jones, zagrał i zaśpiewał kilka swoich utworów. Warto dodać, że doszło też do wspólnego występu – Przemka Liszowskiego z gitarzystą. Gimnazjalista zarapował utwór Eminema. Akompaniament Carvina Jonesa został wykonany na gitarze Szymona Kurasa-ucznia naszej szkoły, który użyczył gościowi własną gitarę.

Więcej w wiadomościach telewizyjnych „Trójka24”.