Goście z Francji – dzień 3 (8.03.2017)

Dziś francuscy uczniowie odkrywali Toruń i tajemnice Młyna Wiedzy.
Od rana opowiadali sobie, jak spędzili poprzedni wieczór: niektórzy spotkali się na kręgielni, na lodowisku lub basenie, inni spacerowali po mieście lub zostali w domu z rodziną. Wszyscy mile zaskoczeni gościnnością i pysznym jedzeniem!
Po zbiórce w szkole wyruszyliśmy na podbój Torunia. Panie Sylwia Kaczkowska i Marta Samolej-Chmielewska przygotowały specjalnie na tę okazję grę miejską, która łączy naukę z zabawą. Każdej drużynie towarzyszył jeden polski uczeń, który czuwał nad dokładnością wykonywania zadań, służył pomocą w tłumaczeniu na język angielski lub polski i przesyłał Pani Marcie zdjęcia, potwierdzające wykonanie poszczególnych zadań za pomocą bezpłatnej aplikacji WhatsApp. Uczestnicy odkryli wiele faktów i mniej znanych ciekawostek na temat Miasta Aniołów, które nadają mu szczególnego charakteru i uroku.

Po pikniku na ostatnim piętrze Centrum Sztuki Współczesnej, udaliśmy się tramwajem do Młyna Wiedzy. Jeśli jeszcze nie próbowaliście przesuwać kulki siłą waszego umysłu, koniecznie się tam wybierzcie!
Plany na dzisiejszy wieczór wyglądają również bardzo interesująco. Niektórzy udadzą się do kina na projekcję filmu „Marie Curie” po francusku z polskimi napisami.