Narodowe Czytanie – 5 września 2016 r.

Narodowe Czytanie w Gimnazjum nr 3 odbyło się 5 września 2016 roku. Wydarzenie to, dla uczniów klas pierwszych, przygotowały nauczycielki: Maria Pawłowska, Magdalena Stempska i Magdalena Ryszewska.

W tym roku  aula szkoły zamieniła się w Ostrianum, gdzie pierwsi chrześcijanie a także Winicjusz, mieli okazję wysłuchać nauk  apostoła, św. Piotra. To jego nauki sprawiły, że Winicjusz, jeden z głównych bohaterów ,,Quo vadis”, nawrócił się i stał się lepszym człowiekiem.

Fragment powieści czytany był przy dźwiękach muzyki, a w role pierwszych chrześcijan wcielili się uczniowie klas II i III oraz nauczyciele: s. Agnieszka Ciborowska, Sylwia Kaczkowska, Maja Lewicka, Marek Zarembski, Tomasz Grzybowski, ks. Karol Rafalski.

Wszyscy uczestnicy imprezy mogli także ozdobić swój egzemplarz „Quo vadis”,  pamiątkową pieczęcią Narodowego Czytania,  którą udostępniły  w bibliotece szkolnej organizatorki spotkania.