„Październik miesiąc wolny od uzależnień” – 3 października 2017

3 października 2017 roku uczniowie naszego gimnazjum (klasy 2g, 3g, 3e) wzięli udział w spotkaniu poświęconym uzależnieniom, które odbyło się w ramach kampanii profilaktycznej z cyklu „Październik miesiąc wolny od uzależnień”.

Jako pierwsza wystąpiła pani Livia Nowak-Banasik, lekarka pracująca w Pomorskim Centrum Toksykologii w Gdańsku, która omówiła zagrożenia wynikające z zażywania nieznanych, szkodliwych substancji. Podczas wystąpienia zaprezentowane zostały filmiki pokazujące jak organizm może reagować po zażyciu różnego typu substancji m.in. alkoholu, dopalaczy, narkotyków.

Drugim prelegentem był psycholog dr Marcin Szulc, nauczyciel akademicki, adiunkt w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Uniwersytetu Gdańskiego. Poruszył on bardzo ciekawy temat związany z manipulowaniem informacją nt. środków psychoaktywnych w mediach społecznościowych.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i dowiedzenia się dodatkowych interesujących ich informacji.