Spotkanie z absolwentką Katarzyną Żak – 6 listopada 2016

Nie każdy potrafi tak czarować i improwizować jak Katarzyna Żak, aktorka teatralna, piosenkarka, która w niedzielę spotkała się w Dworze Artusa z mieszkańcami Torunia, wśród których nie zabrakło też nauczycieli i uczniów naszego gimnazjum. Nie mogło nas tam nie być, ponieważ Pani Katarzyna jako absolwentka naszej szkoły, zawsze ciepło mówiła o placówce, w której zaczynała swoją edukację, a szczególnie o nauczycielu, Kazimierzu Jaworskim, w którego chórze śpiewała i który, zapewne w choć niewielkim stopniu, przyczynił się do tego, by śpiewała i śpiewem zachwycała innych.
Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Autorka opowiadała anegdoty, wspominała ciekawe zdarzenia z życia szkolnego, zdradzała ciekawostki z planu filmowego serialu „Ranczo”, gdzie gra urokliwą postać pani Solejukowej i śpiewała utwory ze swojej nowej płyty, którą można było nabyć podczas spotkania.
Pani Katarzyna z wielką cierpliwością i wdziękiem rozdawała autografy, nie szczędząc sympatykom swojej osoby ciepłych i serdecznych słów. Każdy duży czy mały wielbiciel miał szansę na zdjęcie, a my nawet na całą ich serię, co zobaczą Ci, którzy zajrzą do naszej galerii.

Spotkanie aktorki z uczniami zorganizowały panie: Maria Pawłowska i Magdalena Stempska.