Katarzynkowy wieczór z francuskim – 24 listopada 2017 r.

24 listopada 2017 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się impreza pod nazwą „Wieczór z francuskim”. Wzięli w niej udział uczniowie, którzy uczą się języka francuskiego, niezależnie od stopnia zaawansowania. Pierwszym punktem programu był Escape Room – zadaniem uczestników było rozwiązanie zagadek i znalezienie wskazówek, które pozwoliły na odnalezienie klucza ukrytego w sali.  Następnie program przewidywał wspólne przygotowanie tostów, gofrów i sałatki. Niektórzy mieli okazję po raz pierwszy w życiu przygotować ciasto na gofry. Ponieważ tego dnia we Francji tradycyjnie obchodzi się Katarzynki, uczniowie włączyli się do świętowania poprzez przygotowanie zabawnych kapeluszy i krawatów. Wieczór zakończył się wspólnym posiłkiem, podczas którego była okazja do spróbowania kanadyjskiego specjału – syropu klonowego oraz bardzo popularnej we Francji cykorii.