Bruno wygrywa rower – 23 września 2018

Bruno Kerner z klasy 2a w ubiegłym roku szkolnym zdobył wiele sukcesów plastycznych. W czasie wakacji również nie próżnował. Wziął udział w Miejskim Konkursie Plastycznym, organizowanym przez Straż Miejską i Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.

Jury oceniające prace miało nie lada orzech do zgryzienia – na konkurs wpłynęło aż 120 prac. 23 sierpnia 2018 roku w kinie Cinema City odbyło się wręczenie nagród laureatom. Bruno zdobył I miejsce i w nagrodę otrzymał rower z rąk Prezydenta Miasta Torunia – pana Michała Zaleskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych. Jego celem było zachęcanie do aktywnego wypoczynku rowerowego dzieci w czasie wakacji oraz propagowanie zasad bezpiecznego zachowania rowerzystów na drogach, jak również zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci przemieszczające się rowerami. Konkurs miał także kształtować prawidłowe postawy młodych rowerzystów w zakresie noszenia odblasków, kasków rowerowych oraz uczyć zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, które mogą zdarzyć się w okresie letnim.