Drzwi Otwarte dla kandydatów do klas VII – 6 kwietnia 2019 r.

To dobra szkoła, szkoła z duszą jak mówią nasi absolwenci, którzy chętnie wracają do tego miejsca, do swoich nauczycieli. Mamy doświadczenie, które jest produktem rozumu, dlatego warto skorzystać z naszej oferty – to słowa pani Dyrektor, które rozpoczęły program Drzwi Otwartych.

Podczas spotkania mieli okazję wypowiedzieć się absolwenci szkoły, a także  uczniowie. Ci ostatni zaprezentowali swoje talenty lingwistyczne. Goście mieli okazję obejrzeć pokazy chemiczne, usłyszeć z jaką swobodą nasi uczniowie posługują się językami obcymi oraz jak współpracują, tworząc doskonały zespół, tym razem muzyczny, a podczas roku szkolnego edukacyjny.

I rzeczywiście, w tym dniu dało się zauważyć wielopokoleniową więź łączącą uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Pani Dyrektor zapewniała, że szkoła to nie tylko mury i że to właśnie język jest tym narzędziem, które wyposaża ucznia w niezwykłą umiejętność poznawania świata – „Znać inny język, to jak posiadać drugą duszę”.

Wędrując korytarzami szkoły, kandydaci na przyszłych uczniów mogli obejrzeć przygotowane specjalnie dla nich atrakcje: mini salę kinową,  w której prezentowano dorobek szkolnej telewizji; pracownię biologiczną z eksponatami; pracownie języków obcych, gdzie młodzież mogła zakosztować języka w każdym jego aspekcie, od uczty dla ducha po ucztę dla ciała – kulinaria naszych partnerów językowych; szkolną bibliotekę, w której bibliofile wykonywali „zaczytaną” biżuterię oraz pracownię języka polskiego, w której królowała nie tylko literatura, ale także historia naszej szkoły i kraju.

Po spacerze goście krzepili ciało pysznymi leniwymi pierogami z cynamonem.

Gospodarzom przyjemność sprawiało obcowanie dojrzałości i doświadczenia otoczonego młodością, naszymi gośćmi.