Koncert „To wszystko Polska” – 16 listopada 2018 r.

To wszystko Polska
Mieszkamy wszyscy
W domu ojczystym…

Tymi słowami uczniowie klas 0-II zostali wprowadzeni w muzyczną legendę o powstaniu Państwa Polskiego. Prowadzący, ubrani w staropolskie szlacheckie stroje, opowiadali dzieciom o Lechu, Czechu i Rusie oraz zaprezentowali instrumenty dęte blaszane. Na scenie zabrzmiała tuba, trąbka i róg. W tle przygrywało pianino. Uczniowie mogli usłyszeć także dźwięk wydobyty z pradawnego rogu i dowiedzieć się, że ten wcale nie służył do przygrywania, lecz do zwoływania wojowników do walki. Dzieci z dumą odśpiewały Hymn Polski i odpowiedziały na pytania z Katechizmu polskiego dziecka.
Listopadowy koncert utrzymał wszystkich słuchaczy w uroczystym nastroju setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.