Lubimy eksperymentować 11-13 marca 2019 r.

Podczas zajęć z edukacji przyrodniczej, uczniowie klasy 2a przeprowadzili doświadczenia fizyczne, poszukując odpowiedzi na pytania:

1. (Mechanika i geometria ) Czy można przejść przez dziurę w kartce A5?
  2. (Optyka) Znikające monety. Dlaczego monety znikają pod warstwą wody?
  3. (Fale akustyczne) Śpiewające kieliszki. Jak wygląda fala dźwiękowa?
  4. (Mechanika płynów) (Nie)codzienna zabawa z cieczą nienewtonowską – czyli czy każda ciecz ma takie same właściwości?

Następnie  drugoklasiści poznali  wstęgę Mobiusa, szczególną powierzchnię jednostronną. Samodzielnie zbadali jej właściwości.

Uczniowie zachęceni eksperymentami wykonanymi przez panie praktykantki: panią Patrycję, panią Monikę oraz ich wychowawczynię, panią Ewę Skrzypczak, postanowili samodzielnie przygotować i zaprezentować bardzo ciekawe eksperymenty.

Dzięki zaangażowaniu młodych badaczy z klasy 2a, sala 320 zamieniła się w prawdziwe laboratorium. Tematyka eksperymentów była bardzo zróżnicowana:

1. Prawo wyporu.
  2. Przyciąganie magnesów.
  3. Fala dźwiękowa.
  4. Slime – jak zrobić gluta?
  5. Tęcza ze skittelsów.
  6. Lampa „lawa”.
  7. Barwne wzory na mleku.
  8. Malowanie świecą.
  9. Skaczący pieprz.
  10. Bańka w bańce.
  11. Bączek kolorów.
  12. Iluzja optyczna

Wszystkim uczniom i ich Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie eksperymentów należy się wielkie uznanie. Brawo!!!

Dziękujemy za uatrakcyjnienie zajęć!!!