Obchody Światowego Dnia Frankofonii – 20 marca 2019 r.

20 marca, społeczność SP4  włączyła się w obchody Światowego Dnia Frankofonii czyli święta wspólnoty ludzi i państw posługujących się językiem francuskim. Starsi uczniowie mieli za zadanie przebrać się w barwy flag krajów frankofońskich. Dzieci z pierwszych klas dowiedziały się, co oznacza słowo frankofonia i kim jest frankofon (do tej pory myślały, że frankofonia to królowa, a frankofon to król). Pierwszaki zaznaczyły na mapie świata kraje frankofońskie, a także ułożyły z kolorowych pasków flagę Międzynarodowej Organizacji Frankofonii. Dowiedziały się również, dlaczego tak liczna jest społeczność frankofońska w Afryce. Wielu uczestników święta zaskoczyła informacja, że francuski obecny jest na wszystkich kontynentach i posługuje się nim prawie 280 milionów ludzi na świecie. Jest to piąty język na świecie pod względem liczby użytkowników.