Szkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej – 7 listopada 2018 r.

W środę, 7 listopada, zorganizowany został w naszej szkole Przegląd Pieśni Patriotycznej dla uczniów klasy zerowej, klas pierwszych i drugich. Na tę uroczystość przybyli wszyscy uczniowie z wychowawczyniami a także pani Dyrektor Izabela Ziętara  i pani Wicedyrektor Magdalena Kartanas.

Każda klasa zaprezentowała wybraną przez siebie i wcześniej przygotowaną pieśń. Nasi milusińscy z zerówki zaśpiewali pieśń pt. „Morze, nasze morze”. Pieśń pt. „Piechota” wykonali uczniowie klasy 1a. Następnie uczniowie klasy 1b przedstawili pieśń „Wojenko, wojenko”. Klasa 1c przygotowała dwie pieśni: „Rozszumiały się wierzby płaczące” i „Przybyli ułani”. Pieśń „My pierwsza brygada” usłyszeliśmy z ust uczniów klasy 2a. Klasa 2b zaprezentowała pieśń pt. „Od morza aż do Tatr”.
Przedstawiciele każdej klasy otrzymali z rąk pani Dyrektor i pani Wicedyrektor dyplomy oraz kosze z nagrodami dla całej klasy.

Na zakończenie pani Dyrektor Izabela Ziętara wyraziła zadowolenie z tego, że nasi uczniowie udowodnili, iż kochają Polskę, potrafią śpiewać – niełatwe przecież – pieśni patriotyczne.
To mali patrioci.