Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018 – 30 listopada 2018

Tradycyjnie, w listopadzie,  uczniowie SP4 brali udział w jubileuszowym spotkaniu inaugurującym Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – akcja Caritas Diecezji Toruńskiej. Spotkanie odbyło się na lodowisku Tor-Tor. Gośćmi honorowymi byli biskup Diecezji Toruńskiej – ks. Wiesław Śmigiel, ks. Daniel Adamowicz – dyrektor toruńskiego Caritasu i prezydent Torunia – Michał Zaleski.
Na dzieci czekało wiele atrakcji, m.in. pokazy łyżwiarzy figurowych i hokeistów, wizyta św. Mikołaja, przygotowane prezenty w postaci nie tylko słodyczy i opasek odblaskowych, ale i owoców oraz warzyw. Święty Mikołaj postawił w tym roku na zdrowie, stąd zdrowa żywność.
Punktem kulminacyjnym spotkania było uroczyste zapalenie świecy wigilijnej, dokonał tego wyjątkowy św. Mikołaj.