XXI RAJD „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć…” – 6 października 2018

6 października, w piękny słoneczny dzień, uczniowie z klas pierwszych i drugich, pod opieką pani Patrycji i pani Ewy, uczestniczyli w pieszym rajdzie, zorganizowanym przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia, Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz Straż Miejską w Toruniu.
Celem imprezy było:
• propagowanie aktywnego wypoczynku poprzez aktywne uprawianie turystyki,
• propagowanie zdrowego i wolnego od uzależnień stylu życia,
• wpajanie zasad ochrony przyrody wśród turystów,
• rozbudzanie pasji turystycznych i krajoznawczych,
• poznawanie Torunia i okolic.
Nasi uczniowie pokonali 4–kilometrową Trasę nr 3, która prowadziła od przystanku MZK przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na Bielanach, przez Lasek Bielański, osiedle Zieleniec, a kończyła się w Parku Bydgoskim, przy Martówce.
Tam czekała na uczestników rajdu pyszna grochówka, wiele konkursów, zabawy sportowo – rekreacyjne z nagrodami oraz zwiedzanie wozu strażackiego. Dzieci spróbowały swoich sił w przeciąganiu liny, rzutach piłki do kosza, prowadzeniu piłki slalomem, rzucaniu lotkami do tarczy i kulkami do otworów w płocie.

Zabawy oraz otrzymane nagrody dostarczyły im wiele radości. Mateusz Kozioł z klasy 2a zdobył nagrodę w konkursie na ułożenie wierszyka prozdrowotnego. Uczestnikom rajdu gratulujemy pokonania trasy, Rodzicom dziękujemy za włączenie się w imprezę i zapraszamy do udziału w kolejnych rajdach.