Zajęcia w Muzeum Etnograficznym – 13 września 2018

13 września uczniowie z klasy 2a aktywnie uczestniczyli w zajęciach muzealnych „Dawne zabawy i zabawki”. Siedząc w wiejskiej chacie na posadzce, dowiedzieli się, jak wyglądało życie ich rówieśników 100 lat wcześniej. Poznali obowiązki dzieci, ale także zabawy i zabawki, którymi potrafiły się fantastycznie bawić. Zabawki najczęściej musiały sobie zrobić same, np. wystrugać z drewna.
Nasi uczniowie mogli „przenieść się w czasie” i korzystać z zabawek wykonanych na wzór tych sprzed 100 lat. Były drewniane koniki, szczudła, hulajnogi, szmaciane lalki itp.
Była to dla nich wspaniała zabawa, ale także okazja do uświadomienia sobie, że obecnie dzieci mają beztroskie dzieciństwo i bardzo mało obowiązków.