Europejski Dzień Języków – 26 września 2019 r.

Dnia 26 września, już piąty raz obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali  krótkie prezentacje na temat wybranego kraju i języka. W tym roku wytypowane zostały cztery kraje, których języków uczymy się w naszej szkole.
Klasa 8 a – Francja
Klasa 8 b – Wieka Brytania
Klasa 7 a – Niemcy
Klasa 7 b – Hiszpania
Uczniowie przygotowali swoje prezentacje w języku angielskim, podczas których zaprezentowali flagi, plakaty i budowle charakterystyczne dla poszczególnych krajów. Przedstawili również fakty ich historii, ciekawostki o słynnych postaciach, dialogi w poszczególnych językach oraz poczęstunek dla widzów, którym była tradycyjna potrawa danego kraju.

Najmłodsi uczniowie klas 1-3 także włączyli się do obchodów Europejskiego Dnia Języków, dekorując hol szkolny przy swoich klasach flagami, plakatami i kilkoma wyrazami w danym języku.
1 a – Austria 1 b – Irlandia 1 c – Czechy 1 d – Węgry
2 a – Szwecja 2 b – Włochy 2 c – Grecja