Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie – 6 grudnia 2019 r.

Uczniowie klasy 7a i 7b w mikołajki gościli w Berlinie. Wycieczkę autokarową zorganizowały panie A. Michałowska i  M. Pawłowska. Młodzież miała okazję zwiedzić stolicę Zachodnich sąsiadów. Dzięki wsparciu miejscowego przewodnika, który pokazał młodym turystom najważniejsze zabytki i atrakcje miasta: Bramę Brandenburską, Reichstag, Pomnik Ofiar Holocaustu, ulicę Unter den Linden, Wyspę Muzeów, Katedrę, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną i czerwonym ratuszem, Plac Poczdamski, Checkpoint Charlie oraz mur berliński. Uczniowie degustowali też lokalne przysmaki na Jarmarku Bożonarodzeniowym a odważni i chętni odbyć przejażdżkę na diabelskim młynie. Ostatnim punktem było zwiedzanie Muzeum Techniki. Siódmoklasiści i ich opiekunowie w doskonałych humorach wrócili do Torunia.