Konkurs „Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa” – 12 grudnia 2019 r.

12 grudnia o godz. 10.00 w auli SP4 odbyło się  uroczyste wręczenie nagród laureatom V edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Kujawsko-Pomorska Szopka Bożonarodzeniowa” pod patronatem Marszałka Województwa i Prezydenta Miasta Torunia.

W uroczystości uczestniczyli laureaci konkursu, ich nauczyciele, rodzice, a także:
– pani Maria Mazurkiewicz – Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty,
– pani Izabela Ziętara – Dyrektor SP 4,
– pani Magdalena Kartanas – Wicedyrektor SP 4.

Wręczaniu nagród towarzyszyły występy świąteczno-noworoczne uczniów z klasy 7b wraz z absolwentką Weroniką Szulc, przygotowanych przez panią Marię Pawłowską,  z klasy 1a, przygotowanych przez panią Agnieszkę Biedzińską oraz z klasy 3a, przygotowanych przez panią Ewę Skrzypczak.

Na konkurs napłynęło 113 szopek  z ponad 30 szkół naszego województwa. Wszystkie szopki są piękne, zachwycają pomysłowością wykonania, bogactwem motywów dekoracyjnych i regionalnych. Figurki są wykonane z różnych materiałów, m. in. z makaronu, zbóż, masy papierowej, solnej, z gliny, z plasteliny, popcornu, drewna, makówek, wypieczone z piernika, itp. Szopki są zbudowane na wzór ciekawych miejsc w naszym województwie, np. w Krzywej Wieży, w Tężniach, w kościołach, ratuszach, itp.
Prace oceniali artyści plastycy z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Przyznali 15 nagród i 26 wyróżnień.

Po wręczeniu nagród rozpoczął się kiermasz nadesłanych szopek, który potrwa do przerwy świątecznej.
Zebrane fundusze przekażemy na potrzeby Hospicjum dla Dzieci „Nadzieja”.
Na kiermasz wszystkich serdecznie zapraszamy!!!

Organizatorzy konkursu:

Ewa Skrzypczak, Agnieszka Biedzińska i Patrycja Wiatr-Błażejewska