„Pisk białego orła” Narodowe Święto Niepodległości – 8 listopada 2019

8 listopada odbyła się w szkole akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 3a, 2a i zerówki przedstawili historię pewnej polskiej rodziny, bardzo patriotycznej, która w czasie I wojny światowej została doświadczona przez los.

Ojciec wraz z synem wyruszyli na front, pozostali członkowie rodziny ukrywali w domu poetę, który swą postawą umacniał ich w miłości do kraju ojczystego. Ludzie ci szczególnym szacunkiem obdarzyli białego orła, który nie pozwolił im zapomnieć o wolności. Stał się dla nich symbolem umęczonej Ojczyzny. To jego pisk (krzyk) noszony w sercach motywował ich do działania, do walki o wolność.
Po zakończonej uroczystości wszyscy młodzi aktorzy otrzymali biało-czerwone pierniczki, upieczone przez jednego z uczniów, panią Kerner.

Po akademii, cała szkolna społeczność, w ramach  ogólnopolskiej akcji zaśpiewała hymn Polski.