Projekt ARCHI-PRZYGODY – 1 października 2019 r.

Uczniowie klasy 2b biorą udział w projekcie ARCHI-PRZYGODY. Jest to program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych. Stanowi propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie zagadnień związanych z architekturą, a także wprowadzających w kulturę życia społecznego. Główne założenia programu skupiają się wokół: nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych i środowiska naturalnego.
We wtorek, 1.10.2019 r.,  odbyły się pierwsze zajęcia. Podczas zajęć uczniowie poznali tajniki pracy architekta, zaprojektowali na papierze swoje pierwsze budowle, a następnie zbudowali je z materiałów wcześniej zgromadzonych w sali a także ze sprzętów będących na wyposażeniu szkoły.