Szkolny konkurs recytatorski dla klas 0-III – 11 marca 2020 r.

11 marca w auli odbył się Szkolny konkurs recytatorski dla klas 0-III. Do ostatecznej rywalizacji stanęli uczniowie, którzy zwyciężyli w klasowych potyczkach. Recytatorzy w większości skupili się na poezji Jana Brzechwy. To jego utwory zdominowały konkurs. Wśród interpretacji usłyszeliśmy m. in: „Suma”, „Na straganie”, „Żabę” oraz inne równie ciekawe utwory np. „Drzewa” Małgorzaty Strzałkowskiej. Jury w składzie: Maria Pawłowska, Aldona Piątkowska, Marzanna Grapatyn, Magdalena Stempska i Marta Bylina miało trudne zadanie, ponieważ uczniowie wykorzystali w interpretacji nie tylko poetyckie słowo, ale też rekwizyty i charakteryzację. Widownia żywo reagowała na prezentacje utrudniając wybór najlepszego recytatora. Po burzliwych obradach do finału w Domu Harcerza przeszli: Lena Czermińska 0, Karolina Kwiatkowska 1a, Chiara Fidala 2c, Ryszard Szczygieł 3a i Olga Gasek 1d.

Organizatorkom tego niecodziennego przedsięwzięcia, p. Annie Respondek i p. Katarzynie Rudewicz, dziękujemy za moc wrażeń.