Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – 29 listopada 2019 r.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to coroczna ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Caritas zawsze przed Świętami Bożego Narodzenia. Polega na rozprowadzaniu specjalnych świec z logo Caritas i zachęcaniu do wysyłania SMS-ów, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom.

Na scenie Baja Pomorskiego oficjalnie zainaugurowano tegoroczną, toruńską odsłonę akcji. I my, uczniowie SP4, mieliśmy okazję uświetnić to niezwykłe dzieło pomocy dzieciom. Młodzież z klasy 7b pod opieką Marii Pawłowskiej, Magdaleny Stempskiej i Magdaleny Ryszewskiej przygotowała teatr cieni zatytułowany „Wigilijna świeca symbolem życzliwości i pomocy”.

Podczas spotkania w Teatrze Baj Pomorski uroczyście odpalono pierwszą świecę tegorocznej edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.