Wycieczka do Bydgoszczy – 20 września 2019 r.

20 września 2019 roku uczniowie klasy 2c odwiedzili Bydgoszcz. Przygodę zaczęli o własnoręcznego wyrobienia mydła w Muzeum Mydła i Historii Brudu. Zdecydowali o jego kształcie, zapachu i dodatkach. Następnie zwiedzili muzealną ekspozycję, w którym dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat higieny ludzi z poprzednich epok. Nie pozazdrościli im 😉
Potem z panią przewodnik przeszli ulicami Bydgoszczy, po drodze słuchając o Kazimierzu Wielkim, założycielu miasta, magicznym krześle, które spełnia życzenia oraz gotyckiej katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja i odnalezionych pod jej posadzką złotych monetach. Ostatnim przystankiem wycieczki była Karmelowa Kraina, gdzie uczniowie znów stali się na moment rzemieślnikami i w manufakturze zrobili zakręcone lizaki.
Wycieczka szkolna była pachnąca, słodka i bardzo udana!