Konkurs Plastyczny „Mój przyjaciel kot” – 17 lutego 2021

Dnia 17 lutego, w Światowy Dzień Kota, odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego pt. „Mój przyjaciel kot”. Warunkiem wzięcia w nim udziału było wykonanie portretu kota lub kotów dowolną techniką. Celem konkursu było nie tylko rozwijanie zdolności plastycznych, ale przede wszystkim podkreślenie znaczenia tych zwierząt w naszym życiu oraz uwrażliwienie dzieci i dorosłych na ich trudny los. Założeniem było uświadomienie uczniom, że warto pomagać wolno żyjącym i bezdomnym kotom.
Wśród 120 prac trudno było wybrać najlepsze, ponieważ dzieci wykazały się dużą inwencją i pomysłowością oraz talentem. Ponadto temat konkursu był wdzięczny i skłaniał do twórczej pracy.

Jury w składzie: pani Karolina Liminowicz i pani Magdalena Stempska, przyznało 12 nagród i 12 wyróżnień. Część prac została zakwalifikowana na wystawę, którą można podziwiać na II piętrze. Niektóre z nich znajdują się w załączonej fotorelacji.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
Oto zwycięzcy:
klasa „0” Alicja Łozowska, Aleksandra Szulborska, AmadeuszNowicki
klasy I Kostek Staszewski kl.1b Pola Brejsa kl.1c Laura Syrocka-Beck kl. 1b
klasy II Wisia Leszczyńska kl.2b Nina Skowrońska kl.2a Jakub Dancewicz kl.2c
KLASY III Maja Jaworska kl.3a, Karolina Neubauer kl. 3c, Kalina Sawicka kl. 3b

WYRÓŻNIENIA

KLASY I Kornelia Żebrowska kl.1e, Laura Korda kl.1d, Kornelia Szpurka kl.1d, Zuzia Buchenfeld kl.1a
KLASY II
Zuzanna Wojnarowicz kl.2d, Inka Morzuch kl.2b, Matylda Izdebska kl.2a, Tymoteusz Nowicki kl.2c
KLASY III
Liwia Grzywaczewska kl.3a, Kaja Jasieniecka kl. 3c, Julia Zyska kl. 3c, Stanisław Wajs kl.3c
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu pomysłowości, kreatywności i pracowitości.

organizatorki konkursu
Ewa Skrzypczak