Pasowanie na czytelnika – 17 maja 2022 r.

W maju uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników biblioteki SP4.

Podczas uroczystości pierwszoklasiści mieli okazję poznać księgozbiór biblioteki oraz zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni.

Miłym akcentem spotkania była recytacja wiersza pt. „Skarga książki” w wykonaniu Heleny Szanciło z kl. 7a. Uczennica przebrana za tytułową bohaterkę, przypomniała dzieciom czego nie należy robić z książką.

Zanim uczniowie zostali oficjalnie włączeni do grona czytelników musieli także wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie na szóstkę. Literackie zagadki dla młodszych kolegów przygotowały Zofia Zagórska i Cecylia Nalaskowska z 7a.

Po złożeniu przyrzeczenia wszyscy pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelnika pięknym wydaniem zbioru bajek dla dzieci.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał książkę z projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mała książka – wielki człowiek” oraz mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce czytelnika.