„Pies … przyjaciel czy wróg?” – 11 marca 2022 r.

11 marca uczniowie z klas drugich uczestniczyli w spotkaniu ze Strażą Miejską w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego pod nazwą „Pies … przyjaciel czy wróg?”, realizowanego przez Straż Miejską. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa podczas kontaktu z czworonogami. Szczególną uwagę strażnicy zwracali na różne formy obrony przed agresywnym psem. Podczas spotkania został wykorzystany film pod nazwą „Mój przyjaciel Rex”. Zawiera on informacje, w jakich sytuacjach dzieci powinny być ostrożne oraz jakie postawy należy przyjmować w przypadku kontaktu z czworonogiem. Dzieci dowiedziały się również, do kogo można zwrócić się o pomoc w przypadku groźnego zdarzenia z udziałem psa. Największą atrakcją spotkania była możliwość pogłaskania Luny, która od wielu lat pracuje w Straży Miejskiej.