Spotkanie z tatą Adama – 15 lutego 2022 r.

15 lutego 2022 r. w ramach współpracy z rodzicami, tata Adama z klasy 2b, pan Aleksander, podzielił się z uczniami ciekawostkami na temat Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził wiele lat. Uczniowie klas 2b i 3a z zaciekawieniem wysłuchali opowieści i obejrzeli prezentację przedstawiającą wspomnienia z dzieciństwa pana Aleksandra, a zarazem niesamowite miejsca Ameryki. Oglądali piłki bejsbolowe i do footballu amerykańskiego. Na zakończenie zajęć uczniowie mieli możliwość pokolorować flagę USA oraz ważne miejsca, między innymi: Wodospad Niagara, Statuę Wolności, Most Golden Gate Bridge, Wielki Kanion Kolorado, najsłynniejszy amerykański pomnik – głowy czterech prezydentów wykutych w skale.
Informacje te pomogą uczniom w wykonaniu prac na konkurs „Małe i wielkie podróże. Północnoamerykańska wyprawa moich marzeń”.
Bardzo dziękujemy panu Aleksandrowi!