Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – 1 października 2021

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ang. Word Multiplication Table Day) zawitał pierwszy raz w naszej szkole. Przez cały tydzień uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, żeby w piątek powalczyć w konkursie o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Trenowano nawet na lekcjach języka francuskiego. Konkurs wśród uczniów klas 3-5 przeprowadzili uczniowie i uczennice z klasy 7a i 8b. Natomiast dorosłych pracowników naszej szkoły przeegzaminowały patrole z klasy 4a. W zabawie wzięła udział duża grupa nauczycieli, pani sekretarz szkoły, pan kierownik administracyjny oraz pani dyrektor. Odświeżenie tabliczki mnożenia nikomu nie zaszkodzi?

Z dumą informujemy, że w każdej klasie jest sporo  uczniów którzy zdobyli tytuł Eksperta:

3a- 11, 3b- 4, 3c – 6 , 3d- 8

4a- 15, 4b- 10, 4c- 10

5a-11, 5b- 12

Dla najlepszych przygotowano odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Opiekunkami tego ciekawego święta były panie od matematyki: Justyna Kaminska i Edyta Zajączek- Stącel.