Uroczyste podsumowanie I edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego „Ratujmy Ziemię” pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Torunia – 22 kwietnia 2022 r.

W piątek 22 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie I edycji Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych „Ratujmy Ziemię” pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Prezydenta Miasta Torunia.
W uroczystości wzięli udział:
– pani Izabela Ziętara – dyrektor naszej szkoły,
– pani Magdalena Kartanas – wicedyrektor naszej szkoły,
– nauczyciele, rodzice laureaci konkursu, autorzy wspaniałych ekologicznych plakatów.
Dyrektor Izabela Ziętara powitała przybyłych gości. Poinformowała, że na konkurs napłynęło 314 plakatów z 52 szkół naszego województwa. Wyraziła podziw dla wysokiego poziomu prac, który jest dowodem na to, że uczniowie reprezentują bardzo duży poziom świadomości ekologicznej
i estetycznej. Na plakatach znalazły się przeróżne działania szkół, świadczące o tym, że uczniowie zaangażowani są w ratowanie naszej planety. Działania przedstawione zostały różnymi technikami. Malowanie, naklejanie, pisanie, grafika komputerowa, rymowanki, zdjęcia….
Prace konkursowe oceniali:
– Magdalena Kartanas, biolog,
– Daria Tomaszuk, artysta plastyk,
– Maria Pawłowska, polonista,
– Magdalena Stempska, nauczyciel bibliotekarz.
Jurorzy przyznali 2 nagrody, 15 miejsc i 11 wyróżnień.
Wielkie brawa zostały skierowane do sponsorów nagród, którymi są:
– Urząd Miasta Torunia Wydział Środowiska i Ekologii,
– Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego
– Rada Rodziców przy naszej szkole.
Uroczystość uatrakcyjnił program artystyczny o tematyce ekologicznej w wykonaniu uczniów z klasy 1b i 2b.
Jeszcze raz gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Organizatorzy konkursu:
Magdalena Ryszewska